Ergen Danışmanlığı

Çocukluk döneminin bitmesiyle başlayan ergenlik döneminde, gençler gerek fiziksel gerek sosyal ve duygusal açıdan hızla değişim göstermektedir. Bu dönemde gençlerde gözlemlenen duygusal ve sosyal değişimlerin doğru takip edilmesi ve ortaya çıkan sorunların çözülmesine yönelik Ankara Psikolog merkezimizde terapi ve ergen danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

Ankara Psikologta alanlarında master ve doktora düzeyinde eğitim almış uzman psikologlarımız ve terapistlerimizden oluşan deneyimli ve yetkin kadromuzla, gençlerin içinde bulunduğu ergenlik döneminin kendine özgü süreçleri takip edilir.

Ankara Psikolog olarak yöntemimiz,  ergenlik döneminin kendine özgü olan ve gençlerin gelişimsel sürecini göz önünde bulundurarak çeşitli yöntemlerle genci ve ailesini tanımak, sürece rehberlik etmektir.

Ankara Psikolog merkezimizde danışanlarımızın yaşadığı sorunlara çözüm konusunda rehberlik etmek, ergenlik döneminin getirdiği değişimden kaynaklanan duygu değişimini kontrol etmek, düşünce ve davranışları takip etmek ve kaygı,öfke gibi duygularla başa çıkabilmesine yönelik destek vermek amaçlanır.

Gerek duyulursa Ankara Psikolog olarak gençlerimizin ailesiyle de terapiler yaparak, ev içinde gence karşı tutum,kurallar konusunda aileleri de bilinçlendirir ve bu dönemi gencin güçlü ve sorunsuz atlatmasını amaçlarız.

Ankara Psikolog merkezimizde gizlilik ilkesi doğrultusunda ergen ve gerekli görüldüğü durumlarda ailesi dışında üçüncü kişilerle bilgi paylaşımı yapılmaz.


  • TELEFONLA ARA
    HARİTADA BULUN