Çocuk ve Aile Danışmanlığı

Ankara Psikolog, “Çocuk ve Aile Danışmanlığı” hizmetleri kapsamında 0-12 yaş aralığındaki çocukların ruh sağlığını korumaları, yaşadıkları duygusal, gelişimsel ve davranışsal sorunların üstesinden gelmeleri, yaşamda gerekli olan becerileri kazanmaları ve sağlıklı gelişimlerinin desteklenmesi için profesyonel destek sunmaktadır.

Ankara Psikolog bünyesinde danışmanlık hizmeti verilirken uzmanlarımız, gerektiğinde çocukları daha yakından tanımak ve onlara daha iyi yardımcı olabilmek için çeşitli psikolojik testlerden faydalanmaktadır. Bu psikolojik testler, zeka, davranış sorunları, duygusal sorunlar, öğrenme güçlüğü gibi bazı konularda uzman ve aile için aydınlatıcı ve doğru bilgileri almaya yöneliktir.

Ankara Psikolog olarak çocuklara yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz gelişimsel problemler, öfke sorunları, inatçılık, saldırganlık, davranış problemleri, tuvalet eğitimi – alt ısıtma, parmak emme, tırnak yeme, beslenme ve yeme problemleri, kardeş kıskançlığı, yalan söyleme, fobiler, dikkat geliştirme olarak sıralanmaktadır.

Çocuklara sağlanan destekte ailenin rolünün bilincinde olan Ankara Psikolog olarak ailelere yönelik çeşitli hizmetler sunmaktayız. Bunlar arasında çocuğun gelişimine ve yaşadığı sorun alanlarına yönelik ebeveyn danışmanlığı, bilgilendirme seminerleri ve çeşitli eğitim grupları bulunmaktadır.

Ankara Psikolog Merkezimizdeki tüm görüşmeler gönüllülük ve gizlilik esaslarına bağlıdır. Bu görüşmelerde ilk seansta kişinin ne tür değişimler hedeflediği  belirlenmekte kişinin hedefleri doğrultusunda çözüm yolları planlanmaktadır. Ankara Psikolog Merkezimizde görüşmenin içeriği ve kullanılacak yaklaşımlar bireye özgü yapılandırılır. Ölçme ve değerlendirme çalışmaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Ankara Psikolog ile iletişime geçebilirsiniz.


  • TELEFONLA ARA
    HARİTADA BULUN