Ankara Psikolog Merkezi’nde Cinsel Terapiler

Ankara Psikolog Merkezi’nde cinsel terapi uygulanmaktadır.

Cinsel terapiler, bazı cinsel işlev bozukluklarından kaynaklanan, ruhsal dengeyi yeniden kurmak, çiftler arası iletişimde ahengi yakalamak ve cinsellik hakkındaki yanlış bilinen tabuları yıkmak amacıyla çiftlerle veya bireysel olarak yapılabilen tedavilerdir.

Cinsel terapiler uygulanırken öncelikle olması gereken danışan-danışman ilişkisidir. Danışanlar cinsel terapiler için öncelikle danışmanlarına güvenmeli ve terapilere gönüllü olmalıdır. Cinsel terapiler gönüllülük esasına dayalıdır ve görüşülen hususlar gizlilik açısından üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Cinsel terapiler, cinselliğin genel tanıtımının yapılması, insan fizyoloji ve anatomisinin anlatılması ile başlar. Danışanların cinselliğe karşı önyargıları varsa bunların yıkılmasıyla devam eder. Cinsel terapiler çift olarak ya da partnere gerek duymadan bireysel olarak gerçekleştirilebilir.

Cinsel terapiler çiftlerde bulunan kaygı ve gerginlik, çeşitli önyargılar gibi cinselliği olumsuz etkileyen çeşitli etmenleri ortadan kaldırdığı için, cinsel terapiler sonrasında çiftlerin birbirleriyle olan iletişimleri düzelmektedir. Çiftler, cinsel terapiler sonrasında cinsel olarak beklediği yanıtları alırlar ve partnerlerinin cinsel ihtiyaçlarını anlarlar.

Cinsel terapiler sırasında danışman gerek görürse çiftleri bedensel rahatsızlıklardan doğan cinsel bozukluklardan dolayı tıbbi değerlendirmelere ve ilaç tedavisine sevk ederek cinsel terapilerin en iyi sonucu vermesine olanak sağlar.


  • TELEFONLA ARA
    HARİTADA BULUN