Ankara Çift/Evlilik Terapisi

Hiçbir evlilik ve ilişki mükemmel değildir. Hemen her çift ilişkisi boyunca zaman zaman yardıma ihtiyaç duyabilir. Evlilik terapisi almak için mutlaka sıkıntılı bir evlilik içinde olmak da gerekmez.

Ankara Psikolog Merkezinde uygulanan evlilik terapilerinde çiftlerin terapiye başvurma nedenleri ne olursa olsun, öncelikle evlilikleri tüm yönleriyle değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sürecinde, birlikte ve ayrı görüşmeler yapılarak her iki taraftan da sorunu tarihçesini kendi açısından tanımlaması istenir.

İlişkilerinde yaşadıkları problemlerle başa çıkmakta zorlanan ve ilişkilerini geliştirmek isteyen çiftler Ankara Psikolog Merkezi’ndeki evlilik ya da çift terapisine başvurabilirler. Ankara Psikolog bünyesindeki çift terapilerin sıklığı, çift terapistinin çalışma düzenine, ekolüne, terapinin hedeflerine, grup ya da çift terapisi olmasına göre değişmektedir.

Evlilik terapisinin süresi yaşanan problemin türüne, yoğunluğuna ve kişilerin değişim hızına göre değişmekte ve görüşme sayısı gelişmelere göre belirlenmektedir.

Ankara Psikolog evlilik terapisi ile; eşlerin birbirini insan olarak görmeyi öğrenmeleri hedeflenmektedir. Bu terapilerle birbirlerinin kişilik özelliklerini anlama ve uzlaştırılabilecek farklılıkları uzlaştırabilmeyi, uzlaştırılamayacak yanlarını ise kabul edebilmeyi öğrenmeleri sağlanmaya çalışılır. Amaç bir anlamda iletişim kurmayı öğrenmektir.

Belirtmek isteriz ki Ankara Psikolog Merkezi tarafından sizler için sağlanan tüm hizmetler ve bu sitede yayınlanmakta olan makale ve haberler % 100 araştırma temellidir.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0 312 485 23 28 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.


  • TELEFONLA ARA
    HARİTADA BULUN